המדריך לבחירת סוכני מכירות לשיווק בישראל/בחו”ל

המדריך לבחירת סוכני מכירות לשיווק בישראל/בחו”ל

חולמים להפוך לסוכני מכירות? עיון קצר במדורי הדרושים מגלה דרישה למגוון רחב של מיומנויות אישיות ובין אישיות. בשורות הבאות ננסה לשפוך מעט אור על הדרישות והאתגרים הניצבים בפני אנשי שיווק ומכירות הן בישראל והן בזירה הבינלאומית.

תפקידו של בני איינהורן סוכן המכירות הוא לספק ולשווק שירות, עליו לנתח את הציפיות והצרכים של הלקוח בזמן מתן השירות ובעצם לשלוט באיכות השירות, פעמים רבות הצלחת הארגון תלויה בהצלחת סוכני המכירות.

על פי האקדמיה ניתן לבחון את הדרישות מסוכן מכירות דרך חמשת ממדי איכות השירות: הראשון הוא הנכס המוחשי כלומר החזות של סוכן המכירות, הסדר, הניקיון והופעתו החיצונית. הממד השני הוא אמינות ומהימנות הסוכן, הדיוק והעקביות בה הוא ממלא את תפקידו. הממד השלישי הוא היענות הסוכן ומוכנותו לספק את צורכי הלקוח בכל עת ובאופן מידי. הממד הבא הוא האבטחה, יכולתו המקצועית של הסוכן לספק את השירות תוך שליטה בידע הקיים. והממד החמישי הוא האמפתיה, יכולתו של הסוכן להעניק תשומת לב ללקוחות ויחס אישי.

על פי המציאות בשטח הדרישות מסוכן מכירות טוב הן:

  1. יכולת לתקשורת בין אישית גבוהה – סוכן המכירות נמצא בתווך שבין הלקוח והנהלת החברה, מצב זה דורש הבנה של דרישות הלקוח וכן הבנה של דרישות ההנהלה. סוכני מכירות רבים אינם משכילים לנווט את דרכם בתווך זה ומסכנים את עצמם בקונפליקטים מיותרים הן עם הנהלה והן עם הלקוח.
  2. מוסר עבודה גבוה – שבוע עבודה בו יום העבודה מתחיל בשעה 9.00 ומסתיים ב – 17.00 הוא חלומם של רבים שכן המציאות היום יומית מחייבת אותנו להיות זמינים ללקוחותינו 24/7. תהליכי הגלובליזציה הפכו את העולם למקום קטן מאוד הפועל בקצב חדש, הדור החדש של סוכני המכירות צריך לשרת את לקוחותיו לכל אורך שעות היממה. לקוחות מעברו השני של הכדור עובדים בשעות בהן אנו ישנים ובמהלך סופי השבוע!
  3. נאמנות וייצוגיות – עבודה מול לקוחות בינלאומיים מביאה עמה מחויבות לערכי המדינה והשוק הישראלי, סוכן מכירות הנמצא במגע עם לקוחות במדינות אחרות חש מחויבות לשמור על תדמיתה של החברה הישראלית כפי שהיא נתפסת בעיני לקוחות החברה.

בני איינהורן מופיע גם ברשתות החברתיות ניתן לעקוב:

בני איינהורן בגוגל פלוס – לחצו כאן

בני איינהורן בטוויטר – לחצו כאן

ניתן לקרוא ולכתוב חוות דעת על בני איינהורן – לחצו כאן

ניתן לסכם ולומר כי הציפיות מסוכן המכירות המודרני שונות מאוד מאלו של סוכן מכירות מהדור הקודם, ההסתייעות בטכנולוגיה והיכולת לקבל נתונים בזמן אמת ולכל אורך שעות היממה הופכות את התפקיד למאתגר ומורכב.

נכתב על ידי בני איינהורן:

השאר תגובה

מדריכי הוידאו שלנו

אתרים שותפים