מדריך רכישת ביטוח גרר

איך רוכשים ביטוח גרר ומה לשאול את הגרריסט במידה וכבר הזמנו אותו

מדי שנה אנו משלמים תוספת תשלום נכבדה לחברות הביטוח בעבור כיסוי שירותי גרירה. המשמעות היא שבכל פעם שהרכב יתקע ללא יכולת התנעה יגיע גרר לחלץ את הרכב. מבדיקה שערך האתר גלובס עולה כי מחיר התוספת הנ”ל לפוליסת הביטוח זולה בצורה משמעותית מהזמנה חד פעמית של גרר, זכרו לבדוק שפוליסת הביטוח של רכבכם אכן מכסה שירותי גרירה. נהגים רבים כבר הרגישו על בשרם את משמעות אי כיסוי פוליסת הביטוח את פעולת הגרירה, בזבוז הזמן בחיפוש אחר חברת גרירה הפועלת באזורכם, המשא ומתן על מחיר השירות וההמתנה מורטת העצבים עד להגעת הטכנאי למקום כולם יכולים להיחסך ברגע שמסדירים זאת בפוליסת הביטוח.

ביטוח גרירה הוא חלק בלתי נפרד ממרביתן של פוליסות הביטוח הסטנדרטיות

למרות שביטוח גרירה לא נכלל במסגרת ביטוח החובה בוחרים רבים לשלם תוספת סכום כסף קטנה ולדעת שבמקרה הצורך יהיה מי שיביא לעזרת הרכב. עלותן של פוליסות ביטוחי הגרירה נקבעות על פי סוג הרכב, שנת ייצורו ומשקלו. ביטוח גרירה למשאיות כולל בתוכו שתי קבוצות משקל, משאיות שמשקלן לא עולה על עשרה טון ומשאיות שמשקלן הוא עד שלושים וארבע טון, חשוב לדעת שפוליסות הגרירה עבור משאיות ניתנות להפעלה רק בכבישי אספלט. ביטוח הגרירה למשאיות ניתן להפעלה עשרים וארבע שעות ביום, שבעה ימים בשבוע כך שלא משנה היכן נתקעתם, טכנאי מטעם חברת הביטוח יגיע לעזרתכם.

עלות ביטוחי גרירה – עלות ביטוחי גרירה למשאיות נעה בין 600-800 שקלים. ביטוחי גרירה לקטנועים כוללים בתוכם ביטוח לטרקטורונים, קולנועיות וכל רכב דו גלגלי נוסף. ביטוחי גרירה לרכבים מסחריים מיועדים לכל רכב עד למשקל של ארבעה טונות, עלות ביטוח זה מסתכמת בתוספת תשלום של כארבע מאות שקלים לפוליסת הביטוח.

שאלה חשובה היא האם ביטוח הגרירה מתאים לבעלי מכוניות ישנות או חדשות – התשובה היא לשתיהם. בעלי מכוניות ישנות מעדיפים לצמצם בהוצאות הביטוח של הרכב שכן במקרים של תביעה לביטוח עלות ההשתתפות העצמית של בעל הרכב גבוהה מעלותו הכללית של הרכב. ביטוח גרירה הוא יוצא מן הכלל שכן הוא נועד בדיוק לכל אותם רכבים מיושנים החשופים לתקלות בתדירות גבוהה.

ככלל, מרבית חברות הגרירה יעדיפו לנסות ולפתור את הבעיה במקום ולהימנע מגרירת הרכב, במקרים אלו מומלץ להתקשר למוסך שלכם ולברר ממה יכולה לנבוע התקלה, ידע מקדים נוסף יכול רק לבוא לעזרת הטכנאי. בהנחה ולא ניתן לתקן את התקלה במקום, חשוב ולקבוע להיכן ייגרר הרכב. במקרים שבהם מדובר בתקלה חוזרת מומלץ להתעקש לגרור את הרכב למוסך מאשר לנסות ולפתור שוב את התקלה. ולבסוף, בזמן העמסת הרכב על רכב הגרירה חשוב להקפיד על העמסה נכונה שלא תפגע בצורה כלשהיא בשלדת הרכב. השתדלו להכיר היטב את פוליסת הביטוח שלכם, ישנן חברות ביטוח המציינות באותיות קטנות במיוחד הגבלים או תנאים מסוימים לזכאות לגרר, לדוגמא לא תוכלו להזמין גרר עקב תקלה חוזרת , חברות הביטוח מצפות מכם שתתקנו את התקלה בפעם הראשונה בה היא התרחשה.

השתדלו להכיר היטב את פוליסת הביטוח שלכם

ישנן חברות ביטוח המציינות באותיות קטנות במיוחד הגבלים או תנאים מסוימים לזכאות לגרר בתל אביב או בכל עיר אחרת תלוי במגורי בעל הרכב, לדוגמא לא תוכלו להזמין גרר עקב תקלה חוזרת , חברות הביטוח מצפות מכם שתתקנו את התקלה בפעם הראשונה בה היא התרחשה.

המאמר נכתב על ידי רוני ציון, נציג חברת גרר בר.

סרטון גרירת רכב מחניון תת קרקעי:

גלריית תמונות גרירת כל סוגי הרכבים (על קצה המזלג):

השאר תגובה

מדריכי הוידאו שלנו

אתרים שותפים