המדריך לרכישת טלפון סלולרי למבוגרים

רכישת טלפון סלולארי למבוגרים על מה חשוב לשים לב

אבא, אימא, סבא או סבתא נכנסו זה עתה אל השלב השלישי בחייהם והם נמנים על אוכלוסיית גיל הזהב, עקבות הזמן ניכרים בהתנהלותם היום יומית המושפעת מירידה ביכולת השמיעה, ירידה בחדות הראייה, בעיות בזיכרון ועוד, אחד הכלים החשובים ביותר להמשך התנהלותם כרגיל הוא מכשיר טלפון נייד שילווה אותם ויאפשר להם להיות בקשר עם המשפחה והקרובים.

דרישותינו מהטלפון הנייד שברשותנו שונות מדרישותיהם של באי הגיל השלישי, אם נדייק יותר ניתן לומר שאדם בגיל השלישי יתקשה מאוד ואפילו לא יוכל להשתמש בצורה יעילה בטלפון בו אנו משתמשים, מסיבה זו ניתן לרכוש היום טלפונים ייעודיים לגיל השלישי, טלפונים שהנדסתם נעשתה בהתאמה לדרישות המיוחדות והמגבלות של הגיל השלישי.

בקניית טלפון סלולרי למבוגרים חשוב לשים לב ולוודא את קיומם של הפרמטרים הבאים:

  1. שיחת איכותית – פרמטר זה נדמה כנשכח בשנים האחרונות, עם התפתחות המכשירים החכמים נושא איכות השיחה הושם בצד ולצערנו אנו מתפשרים על נושא זה בצורה ניכרת, עבור אנשים מבוגרים זהו הפרמטר החשוב ביותר, עבורם מכשיר הטלפון נועד לשיחות בלבד, חשוב לשים לב ולוודא שאיכות השיחה היא מצוינת.
  2. כפתורים גדולים – ירידה ביכולת הראייה ובביצוע פעולות מוטוריות עדינות המאפיינת אנשים מבוגרים מחייבת שהטלפון בו הם משתמשים יהיה בנוי מכפתורים גדולים במיוחד, הכפתורים חייבים להיות ברורים ושהלחיצה עליהם תהיה קלה.
  3. תצוגה רחבה – ירידה בחדות הראייה המאפיינת אנשים מבוגרים מחייבת שתצוגת המכשיר תהיה ברורה, תצוגת ספרות גדולה ואיכותית תמנע מהם לעשות טעויות בהתקשרות ולזהות בבירור מי מתקשר אליהם.
  4. נעילת מקשים ידנית – אחת התכונות של הטלפונים הניידים היא נעילת המקשים במטרה שלא לבצע שיחות בטעות, אצל רובנו נעילה זו היא אוטומטית והיא מתבצעת בצורה עצמאית לאחר מספר דקות שבהן לא השתמשנו במכשיר או על ידי לחיצת כפתור, עבור אנשים מבוגרים נעילה אוטומטית יכולה להיות מבלבלת לפיכך חובה שתהיה נעילת מקשים ידנית, על גבי המכשיר מצוי מפסק מכאני המאפשר את נעילת המקשים.
  5. צלצול חזק במיוחד – ירידה ביכולת השמיעה המאפיינת אנשים מבוגרים מחייבת שצליל הטלפון יהיה חזק מאוד, צלצול חזק יבטיח שהם לא יחמיצו שיחות טלפון.
  6. כפתור חירום – אחת הדאגות הגדולות ביותר של אנשים מבוגרים מצד אחד וילדיהם מן הצד השני הוא הפחד פן משהו הם יפגעו בצורה כלשהיא, כולנו מכירים את הסיפורים על איש מבוגר שנשדד באמצע הרחוב, איש מבוגר שלקה בליבו בעת שהיה בדירתו ועוד, אחד הפתרונות שיכולים לסייע בשמירה על שלום האדם המבוגר הוא כפתור חירום המצוי על מכשיר הטלפון הנייד, לחיצה על הכפתור משגרת מיד הודעת SMS לחמישה מבני משפחתו ולמוקד חירום אליו האדם מנוי, בנוסף יכול המכשיר לצפצף בקול רם ובכך להעיר את תשומת ליבם של העוברים והשבים שמשהו אינו כשורה.
  7. גודל המכשיר – בניגוד לתפיסת הדור הצעיר הסבור שככל שהמכשיר קטן יותר אזי הוא מתקדם יותר, בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי גודל קטן הוא חיסרון מכיוון שמכשיר טלפון נייד יכול ללכת לאיבוד, ישוב לוודא שמכשיר הטלפון יהיה בגודל סביר שיאפשר אחיזה יציבה ונוחה ושלא ילך לאיבוד בקלות.
  8. תוספות – עבור רובנו מכשיר הטלפון הנייד הוא יותר מסתם טלפון, הוא משמש אותנו לביצוע מגוון גדול של פעולות כגון גלישה באינטרנט, משחקים ועוד, עבור אנשים מבוגרים הדרישות הנוספות מן המכשיר הן מצומצמות יותר, אחד היישומים המקובלים הוא הפנס העוזר להם למצוא את דרכם בחשיכה.

עמידה בפרמטרים הרשומים מעלה תבטיח שהטלפון אותו אתם מייעדים להוריכם או לכם ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

השאר תגובה

מדריכי הוידאו שלנו

אתרים שותפים